Menu

Jak przebiega zgłoszenie

Typ gwarancji
Produkty zakupione w sklepie Buycom.pl mogą mieć dwa typy gwarancji. W zależności od danego typu wybierz odpowiednią procedurę zgłoszenia. Gwarancja, jaką objęty jest dany produkt, oznaczona jest na stronie produktu w "SPECYFIKACJA" w wierszu "TYP GWARANCJI". Poniżej znajdziesz legendę oznaczeń:
Gwarancja Producenta [GP]
Gwarancja Sprzedawcy/Dystrybutora [GSD]

 

Dodaj zgłoszenie
Wypełnij pola w zakładce " Zwrot produktów" (po wcześniejszym zalogowaniu się na sklepie) lub wyślij e-mail na serwis@buycom.pl
Informacje znajdziesz tu RMASkontaktujemy się z Tobą
Po weryfikacji zgłoszenia w ciągu 2 dni, wyślemy Ci e‑maila lub skontaktujemy się telefonicznie z dalszymi krokami.

 

Reklamacja gwarancyjna bezpośrednio w serwisie producenta [GP]

Czas złożenia reklamacji

Czas na zgłoszenie reklamacji z tytułu gwarancji to zazwyczaj 2 lata, chyba że w opisie produktu podano inaczej (baterie i materiały eksploatacyjne to 12 miesięcy). Start gwarancji liczony jest od daty na dokumencie sprzedaży.

Pomoc zdalna

Wsparcie techniczne za pośrednictwem infolinii przekaże Ci wskazówki lub naprawy zdalnej za pomocą programu TeamViewer(do pobrania)* , które często pozwoli doprowadzić sprzęt do sprawności bez potrzeby wysyłania go do serwisu

Door to door (niektóre produkty)

Usługa gwarancyjna oferowana przez producenta. Kurier odbiera sprzęt do reklamacji, a po zakończeniu naprawy dostarcza go z powrotem.

On-site (niektóre produkty)

Usługa gwarancyjna oferowana przez producenta. Technik przyjedzie do twojego domu lub biura i naprawi sprzęt na miejscu.

Reklamacja gwarancyjna za pośrednictwem BUYCOMU [GSD]

Czas złożenia reklamacji

Czas na zgłoszenie reklamacji z tytułu gwarancji to zazwyczaj 2 lata na sprzęt (baterie i materiały eksploatacyjne to 12 miesięcy). Okres gwarancji liczony jest od daty na dokumencie sprzedaży.

Pomoc zdalna

Wsparcie techniczne za pośrednictwem infolinii przekaże Ci wskazówki lub naprawy zdalnej za pomocą TeamViewer lub AnyDesk ( pobierz i zainstaluj ), które często pozwoli doprowadzić sprzęt do sprawności bez potrzeby wysyłania go do serwisu.

TeamViewer - Pobierz

AnyDesk - Pobierz

Pomoc w kontakcie z producentem

Pośredniczymy w przekazaniu sprzętu do producenta, jednak może to wydłużyć proces zgłoszenia reklamacji.

Wysyłka do i z serwisu

Koszt wysyłki do serwisu buycom.pl ponosi klient. Koszt zwrotu z serwisu ponosi buycom.pl.

Reklamacja w BUYCOM z tytułu rękojmi

Możliwość zgłoszenia reklamacji z tytułu rękojmi przysługuje Ci w przypadku stwierdzenia wady produktu w terminie 2 lat od dnia wydania produktu. Obowiązki i uprawnienia związane z rękojmią reguluje ustawa – Kodeks cywilny.
W przypadku sprzedaży produktu w obrocie między przedsiębiorcami, na podstawie art. 558 § 1 k.c. strony wyłączają odpowiedzialność sprzedającego z tytułu rękojmi za wady fizyczne i prawne rzeczy. Przede wszystkim ustalają, że nie ponosi on żadnej odpowiedzialności także za wady ukryte przedmiotu sprzedaży. Powyższe ograniczenie nie dotyczy przypadku gdy Kupującym jest osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, dokonująca zakupu, który nie posiada dla niej charakteru zawodowego.

Zgłoszenie zwrotu lub wymiany

Zwrot

Po uznaniu zwrotu, zwrócimy Ci niezwłocznie środki na wskazany nr rachunku bankowego.

Wymiana

Po akceptacji zwrotu skontaktujemy się z Tobą i ustalimy, na jaki produkt chcesz go wymienić. Jeśli cena nowego produktu będzie inna, zwrócimy różnicę na Twoje konto lub poprosimy Cię o dopłatę.

INFORMUJEMY iż zgłoszony zwrot/wymiana towaru podlega weryfikacji przez serwis, który oceni stan zwracanego towaru. W przypadku widocznych śladów użytkowania, zarysowań czy innych wad, NC GROUP może odrzucić zwrot lub wymianę , a towar odesłać na koszt klienta.

Odstąpienie od umowy zawartej na odległość

Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22,poz. 271)Art. 2 punkt 2 w okresie 14 dni kalendarzowych od dnia dostarczenia zamówionego towaru,konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyny w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Wzór oświadczenia o odstąpieniu można pobrać w formacie PDF (pobierz).
Uprawnienia dotyczące konsumenta zawarte w rozdziale 4 ustawy z dn. 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (tekst jednolity: Dz.U. z 2020 r. poz. 287) przysługują również osobie fizycznej, która zawiera umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla niej charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Nie dotyczy to jednak umów zawartych przed dniem 01.01.2021 r.

Informacja o cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.